x
Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim

WEBER Ankraj EA Epoksi Akrilat Esaslı Kimyasal Dübel - 300ml

Ürün Kodu : WBR-66749002
298,36 TL
Marka Weber
16.05.2024 - 18.05.2024 tarihine kadar kargoda
1000-tl-kargo-ucretsiz.png (8 KB)

weber ankraj EA epoksi akrilat esaslı, iki bileşenli, çok hızlı priz alan, tiksotropik ankraj ve montaj malzemesidir. Tüm yapıların iç ve dış cephelerinde; güçlendirmelerde veya ek inşaat yapılırken betonlara donatı ekiminde, ağır ve orta yüke maruz kalacak montaj işlemlerinde, enjeksiyon pakerlerinin sabitlenmesinde, çatlakların izolasyonunda, civata ve dübellerin montajında, beton, taş, pre-cast vb, yapı malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır.

weber ankraj EA Avantajları

  • Kısa zaman içerisinde yüksek mekanik dayanım. 
  • Donatıların korozyona karşı mükemmel korunması. 
  • Nemli yüzeylerde uygulanabilme.

weber ankraj EA Uyarılar ve Öneriler

  • Kartuştan ilk çıkan açık renkli karışım kullanılmamalıdır. İki bileşenin tam anlamıyla karıştığı çıkan malzemenin renginden anlaşılabilir.
  • Ürün performansı yüzey mukavemetine, içeriğine ve gözenekliliğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Arzu edilen performans için uygulama öncesinde bir deneme yapılmalıdır.
  • Doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.
  • weber ankraj EA uygulanırken koruyucu gözlük ve eldiven kullanılmalı, göz ve cilt ile temasından kaçınılmalıdır. Göz veya cilt ile teması halinde derhal bol su ile yıkanmalı ve acilen hekime başvurulmalıdır.
  • weber ankraj EA uygulanırken ortamın havadar olmasına dikkat edilmelidir.

weber ankraj EA Kullanım Alanları

Güçlendirmelerde veya ek inşaat yapılırken betonlara donatı ekiminde; ağır ve orta yüke maruz kalacak montaj işlemlerinde; enjeksiyon pakerlerinin sabitlenmesinde; çatlakların izolasyonunda; civata ve dübellerin montajında; beton, taş, pre-cast ve benzeri yapı malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır.

weber ankraj EA Uygulama

Kartuşun kapağı açılmalı, folyo iç ambalaj ucundaki klipsten tutularak kesilmelidir. Kartuş ucuna statik karıştırıcı uç takılarak tabancasına yerleştirilmelidir. Kartuştan çıkan ilk karışım atılmalıdır. İki bileşenin tam anlamıyla karıştığı gözlemlenene dek malzeme kullanılmamalıdır. İki bileşenin tam karıştığı çıkan malzemenin renginden anlaşılabilir. Homojen karışmış malzeme, gereken çap ve derinlikte hazırlanmış ankraj deliğine; yaklaşık olarak delik derinliğinin 3/4’üne kadar uygulanmalıdır. Sabitlenmesi istenen donatı deliğe yavaşça döndürülerek yerleştirilmelidir. Malzemenin dışarı taştığı gözlenmelidir.

Weber ankraj EA Teknik Dökümanlar

pdf.png (607 b) weber ankraj EA Teknik Bilgi Föyü


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.