x
Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim

Su Yalıtımı Malzemeleri ve Fiyatları

Su yalıtımı, yapıların ekonomik ömrünü uzatmak amacıyla suyun zararlı etkilerine karşı alınan önlemlerdir. Binalarda su izolasyonu özellikle deprem kuşağında yer alan ülkemiz için çok daha önemli bir konudur. İyi bir su yalıtımı sağlanmazsa, yapı donatısına sızabilecek su, donarak ya da kimyasal tepkimeler yoluyla donatının taşıyıcı özelliğine zarar verebilir. Böyle bir durumun gerçekleşmesiyle de yapının ömrü kısalır. 

En iyi su yalıtım malzemesi hangisidir sorusunun tek bir cevabı olamaz. Çünkü su yalıtımı yapılacak olan bölgeye göre farklı malzeme ve uygulama yöntemleri olacaktır. En uygun koşullarda su yalıtımı malzemeleri satın almak için Prodekya olarak her geçen gün ürün portföyümüzü yeniliyoruz. Avantajlı ödeme yöntemleri ve nakliye seçeneklerimizi inceleyin.

Filtre
Kategoriler
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :

Su Yalıtımı Neden Yapılır?

Standartlarına uygun olarak su yalıtımı sağlanan yapıların daha uzun ömürlü olduğu bilinmektedir. Uzun ömürlü bir yapının yanında nem faktörünün de engellenmiş oluşu, konforlu bir yaşam alanı sunar. Rutubet ve kokunun olmadığı bir ortam yaşamımız için daha uygundur. Yapılan araştırmalar neticesinde bir yapının su yalıtım maliyeti toplam maliyetin %2'si kadardır. Bu sebeple standartlarına uygun bir su yalıtımından kaçınılmaması gerekir. 

Su Yalıtım Malzemesi Çeşitleri

Su yalıtım malzemesi çeşitlerini, kimyasal bileşenlerine ve kullanım alanlarına göre farklı başlıklar altında incelemek gerekir. Kimyasal bileşenlerine göre;

  • Çimento esaslı su yalıtım malzemeleri
  • Kristalize su yalıtım malzemeleri
  • Bitüm kauçuk esaslı su yalıtım malzemeleri
  • Akrilik likit membran su yalıtım malzemeleri
  • Bitümlü membran su yalıtım malzemeleri

şeklinde sıralamak mümkündür.

Su Yalıtımı Uygulama Alanları

Islak Hacimler Su Yalıtımı, Teras Su Yalıtımı, Çatı Su Yalıtımı, Bodrum Su Yalıtımı, Temel Perde Duvar Su Yalıtımı, Dış Cephe Su Yalıtımı, Peyzaj Alanları Su Yalıtımı, Yüzme Havuzu Su Yalıtımı olarak 9 başlıkta incelemek mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.