x
Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim

Weber Dry 2K CRS

Ürün Kodu : WBR-64449500
1.388,71 TL
24.04.2024 - 28.04.2024 tarihine kadar kargoda
1000-tl-kargo-ucretsiz.png (8 KB)
6.jpg (1.78 MB)

Weber Dry 2K CRS Kristalize Su Yalıtım Harcı

Weber Dry 2K CRS polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, negatif ve pozitif su basıncına karşı uygulanabilen bir su yalıtım harcıdır. sülfat, klor ve kimyasallara dayanımlı iki komponentli kristalize etki gösterir. Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında, özellikle, su depoları, salamura havuzları, temel, perde ve bodrum duvarları, balkon, banyo, mutfak, tuvalet ve müstakil yüzme havuzlarında sızıntılara karşı yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Weber Dry 2K CRS Ürün Bilgileri

Ek mikseri, fırça ve mala ile uygulanmaktadır. Ortam sıcaklığı + 5 °C ile + 30 °C arası olmalıdır. 2-3 mm kalınlığında uygulanabilir. 40 dakikada kurumaktadır. Katlar arasında beklenilmesi gereken süre 6 saattir. Weber.dry 2K CRS üzerine son kat uygulaması için beklenilmesi gereken süre minimum 7 gündür.

Weber Dry 2K CRS Avantajları

  • Negatif ve pozitif su basıncına karşı dayanım sağlar.
  • Çimentolu yüzeylerin kapiler boşluklarına transfer olma özelliği vardır.
  • İçme suyu ile kullanıma uygundur.
  • Kolay ve rahat uygulama sağlar.

Weber Dry 2K CRS Uyarılar ve Önerileri

Ahşap, sunta, kontrplak ve metal yüzeylerde uygulanmaz. Direkt tuğla, gazbeton ve zayıf sıvalı yüzeylerde uygulanmaz. Kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. Uygulama yüzeylerindeki dilatasyon derzleri weber. dry 2K CRS ile kapatılmamalı, bu noktalarda yalıtımın devamlılığı weber superflex dilatasyon yalıtım bantları ile sağlanmalıdır. weber.dry 2K CRS uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle direkt güneş ışığı, hava akımları ve dondan korunmalıdır. Gerekirse yüzey ıslatılıp nemli tutulmalıdır. Mekanik darbelere maruz kalabilecek yüzeylerde weber.dry 2K CRS üzerine seramik gibi koruyucu bir kat uygulaması yapılmalıdır. weber.dry 2K CRS, dolaşıma ve güneş ışığına açık mekanlarda çıplak bırakılmamalı, şap, seramik kaplama, sıva veya endüstriyel zemin kaplaması ile korunmalıdır. Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.

Weber Dry 2K CRS Uygulaması

weber.dry 2K CRS 2 kg’lık sıvı bileşen 5,5-6,0 kg’lık karışım suyuna ilave edilmeli ve 25 kg’lık weber.dry 2K CRS toz bileşeni ile temiz bir kapta düşük devirli bir mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar yaklaşık 2-3 dakika karıştırılmalıdır. weber.dry 2K CRS, fırça ile tüm yüzeye en az 2 kat olarak uygulanmalıdır. Her bir katın uygulaması bir öncekine dik doğrultuda yapılmalıdır. Katlar arasında en az 6 saat beklenmelidir. Takip eden kat uygulamasının, bir önceki kat uygulamasından 12 saat veya daha sonra gerçekleşmesi durumunda, yüzey uygulama öncesinde tekrar nemlendirilmelidir. İçme suyu depoları, uygulamadan en az 7 gün sonra hipoklorid çözeltisi ile dezenfekte edilerek içme suyu ile yıkanmalı, daha sonra su ile doldurulmalıdır. Bu işlem senede bir kez tekrarlanmaldır.

Uygulama Yüzeyleri

İç ve dış mekan;

• Çimento bazlı sıvalar ve şaplar,

• Brüt beton,

Diğer tüm uygulama yüzeyleri için bize danışınız.

Yüzey Hazırlığı

Yüzey temiz, nemli, düzgün ve sağlam olmalıdır. Toz, kireç, boya kalıntılar, kalıp yağları vb. uygulama yapılacak zeminden tel fırça ile temizlenmelidir. Yüzeydeki önemli bozukluk ve delikler, weber.dry 2K CRS uygulamasından en az 24 saat önce weber.rep MA 200, hızlı uygulama veya sülfat dayanımı istenen durumlarda ise weber.rep HKS ile onarılmalıdır. Sızdırmazlığın devamlılığını sağlamak amacıyla, dikey ve yatay köşeler weber.rep MA 200; hızlı uygulama veya sülfat dayanımı istenen durumlarda ise weber. rep HKS ile pahlanmalıdır. Brüt beton, çimento esaslı sıva gibi çok gözenekli yüzeyler temiz su ile ıslatılmalı ve yüzey nemli kalacak şekilde su tabakası yok olana kadar beklenmelidir.

WeberDry 2K CRS Dökümanlar

Weber Dry 2K CRS Teknik Bilgi Föyü

Weber Dry 2K CRS TSE Belgesi

 Weber Dry 2K CRS CE Belgesi

Ürün Özellikleri
Bağlayıcı Türü
Çimento Esaslı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.