x
Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim

WEBER weberdry SS-7 Easy

Ürün Kodu : WBR-64029600
948,42 TL
Kısa Açıklama
Weberdry SS 7, tüm yapılarda su yalıtım malzemesi olarak işlev görür. Özellikle de  balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, seramik altı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Karışım için sadece kendi sıvısı kullanılmalı, kesinlikle su ilave edilmemelidir.
07.06.2024 - 11.06.2024 tarihine kadar kargoda
1000-tl-kargo-ucretsiz.png (8 KB)
6.jpg (1.78 MB)

Weber Dry Ss 7 Easy Set Çimento Esaslı Yarı Elastik Su Yalıtım Harcı 26 kg

Weberdry SS 7, tüm yapılarda su yalıtım malzemesi olarak işlev görür. Özellikle de balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, seramik altı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır. Karışım için sadece kendi sıvısı kullanılmalı, kesinlikle su ilave edilmemelidir.

WeberDry SS-7 Ürün Bilgileri

Uygulama aletleri: El mikseri, fırça, mala
Ortam sıcaklığı: +5°C ile +30°C arası
Uygulanabilecek kat adeti: 2-3 kat
Tüketim: 3,5 - 4,0 kg/m2
Harcın kullanılabilme süresi: Max. 2 saat
Katlar arasında bekleme süresi: Ort. 6 saat
Üzerine seramik uygulaması için beklenilmesi gereken süre: 1-2 gün
Mekanik mukavemet kazanma süresi: 3 gün
Su geçirimsiz hale gelme süresi: 7 gün
Tam kuruma süresi: Min. 48 saat

WeberDry SS-7 Avantajları

  • Geliştirilmiş, kolay ve rahat uygulama özellikleri
  • Seramik uygulamasına hızlı geçiş imkanı
  • Banyo, mutfak ve balkonlarda güvenli kullanım

WeberDry SS-7 Uyarılar ve Önerileri

Karışım için sadece kendi sıvısı kullanılmalı, kesinlikle su ilave edilmemelidir. Kesinlikle yabancı malzemeler ilave edilmemelidir. Uygulama yüzeylerindeki dilatasyon derzleri weber. dry SS-7 easy ile kapatılmamalı, bu noktalarda yalıtımın devamlılığı weber superflex dilatasyon yalıtım bantları ile sağlanmalıdır. Islak hacim uygulamalarında hareketli noktalar ile dikey ve yatay köşeler weber köşe yalıtım bantları ile desteklenmelidir. weber.dry SS-7 easy uygulanmış yüzeyler 3 gün süreyle direkt güneş ışığı, hava akımları ve dondan korunmalıdır. Gerekirse yüzey ıslatılıp nemli tutulmalıdır. Mekanik darbelere maruz kalabilecek yüzeylerde w e b e r.dry SS-7 easy üzerine seramik gibi koruyucu bir kat uygulaması yapılmalıdır. weber.dry SS-7 easy uygulaması üzerinden 3 gün geçmeden seramik vb. kaplama uygulamasına geçilmemelidir. Uygulama sonrasında kullanılan tüm aletler kurumadan su ile yıkanmalıdır.

Weber Dry ss7 nasıl kullanılır?

Her bir kat için, 6 kg’lık sıvı bileşene 20 kg’lık toz bileşen yavaş yavaş ilave edilerek düşük devirli bir mikser yardımı ile homojen bir kıvama gelinceye kadar yaklaşık 2-3 dakika karıştırılmalıdır. Karışım 2 dakika dinlendirildikten sonra uygulama öncesinde tekrar karıştırılmalıdır. weber.dry SS-7 easy, fırça veya mala yardımıyla tüm yüzeye en az 2 kat olarak uygulanmalıdır. Her bir katın uygulaması bir öncekine dik doğrultuda yapılmalıdır. Katlar arasında en az 6 saat beklenmelidir.

Uygulama Yüzeyleri

İç mekan zeminlerde; çimento bazlı sıvalar ve şaplar ile Brüt betonda kullanılır. Diğer tüm uygulama yüzeyleri için bize danışınız.

Uygulama Sınırı

Ahşap, sunta, kontrplak ve metal yüzeylerde uygulanmaz. Negatif su basıncına karşı uygulanmaz. İçme suyu depoları ve teraslarda uygulanmaz. Direkt güneş ışığına maruz kalabilecek yerlerde çıplak bırakılmamalıdır.

Yüzey Hazırlığı

Yüzey temiz, nemli, düzgün ve sağlam olmalıdır. Yüzeydeki önemli bozukluk ve delikler, weber.dry SS-7 easy uygulamasından en az 24 saat önce w e b e r.rep tamir harçları; hızlı uygulama veya sülfat dayanımı istenen durumlarda ise weber.rep HKS ile onarılmalıdır. Sızdırmazlığın devamlılığını sağlamak amacıyla, dikey ve yatay köşeler weber.rep tamir harçlarıyla; hızlı uygulama veya sülfat dayanımı istenen durumlarda ise weber.rep HKS ile pahlanmalıdır. Brüt beton, çimento esaslı sıva gibi çok gözenekli yüzeyler temiz su ile ıslatılmalı ve yüzey nemli kalacak şekilde su tabakası yok olana kadar beklenmelidir.

Weber Dry ss7 Dökümanlar

Weber Dry Ss 7 Easy Teknik Bilgi Föyü

Weber Dry Ss 7 Easy Güvenlik Bilgi Föyü A Komponenti

Weber Dry Ss 7 Easy Güvenlik Bilgi Föyü B Komponenti

Ürün Özellikleri
Bağlayıcı Türü
Çimento Esaslı
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.