x
Üyelik İşlemleri
Şifremi Unuttum
Sepetim

KNAUF İzogips Perlitli Sıva Alçısı

Ürün Kodu : KNF-IGP
115,66 TL
Marka Knauf
Kısa Açıklama

Bu ürün sadece İstanbul sınırları dahilinde teslim edilebilmektedir. İlçelere göre nakliye bedeli ödeme ekranında hesaplanmaktadır.

07.06.2024 - 09.06.2024 tarihine kadar kargoda
şstanbul-ici.png (7 KB)
6.jpg (1.78 MB)

KNAUF İzogips Perlitli Sıva Alçısı 25 Kg

El ile uygulanan perlitli bir sıva alçısı türüdür. İç mekanlarda kullanıma uygundur. 25 kg ve 35 kg olarak iki şekilde satılmaktadır.

Perlitli Sıva Alçısı Ne Demek?

Tuğla, beton veya brüt beton yüzeyi, gazbeton türleri gibi yapı malzemelerinin üzerine doğrudan uygulanan alçı bazlı sıva malzemesidir. Perlitli sıva alçısı, uygulandığı yüzey üzerinde donma sürecinde akma ya da yığılma yapmaz. Bu durum da uygulanabilme kolaylığı sağlar.

Perlitli Alçı ile Normal Alçı Arasındaki Fark

Bu iki alçı türü birbirine karıştırılıyor gibi algılansa da normal alçı da perlitlidir.

Perlitli Sıva Alçısı Nerelerde Kullanılır?

Knauf İzogips Perlitli Sıva Alçısı Özellikleri

Yüksek aderans sağlaması sebebiyle, kolay uygulanabilmektedir. Nefes alma özelliği vardır. A1 sınıfı alev almaz yapı malzemesidir.

kanuf izogips perlitli sıva alçısı özellikleri

Perlitli Sıva Alçısı Nasıl Yapılır?

  • Yüzey temizliği ve gerekliyse tamiri yapılmalıdır.
  • Uygulama öncesinde yüzey aşırı kuru ya da ıslak olmamalıdır. 
  • Brüt beton yüzeylerde Knauf Betokontakt astar kullanılmalıdır. 
  • Temiz bir kaba konulan harç miktarına uygun suya; alçı, suyun yüzeyini bir parmak geçene kadar sepelenmelidir. 2-3 dakika bekledikten sonra mekanik bir karıştırıcı ile iyi bir karışım elde edilene kadar düşük devirde karıştırılmalıdır. 
  • Hamur haline gelen harca ilave su veya alçı eklenmemelidir. 
  • Sıva uygulamasının terazisinde olması için hizalama (ano) çıtaları kullanılmalıdır. Harç karıştırıldıktan sonra mala ile yüzeye uygulanmalı ve mastar çekilmelidir. 
  • Duvarda uygulama kalınlığı; en az 10 mm, en fazla 25 mm, tavanda uygulama kalınlığı; en az 10 mm, en fazla 15 mm olmalıdır. Daha kalın uygulamalarda, ürün katmanlar halinde, her katman tamamen kuruduktan sonra uygulanmalıdır. 
  • İlk mastardan sonra yüzey tam sertleşmeden ikinci mastar yapılmalıdır. 
  • Yaklaşık 30-40 dakika sonra yüzey fırçalanarak kalan parçacıklardan arındırılmalı ve parlak bir yüzey elde etmek istenirse, düzleme malası ile perdahlama yapılmalıdır. 
  • Dış köşelerde Knauf Alçı Köşe Profilleri, farklı malzeme geçişlerinde ise Knauf Sıva Donatı Filesi uygulanmalıdır.Ağırlık (Kg)
25
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.